таг: италијански

Берлускони се откажа од трката за претседател на Италија

0
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (86) одлучи да не се кандидира за претседател...

Фабио Канаваро станува селектор на Полска

0
Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец Фабио Канаваро е фаворит за селекторската функција во Полска. 48-годишниот специјалист имаше средба во Краков со претседателот на...

Стопирана продажбата на фудбалски влезници во Италија поради коронавирусот

0
Неколку италијански фудбалски екипи, меѓу кои и шампионот Интер, како и Јувентус, прекинаа со продажба на влезници за своите следни домашни натпревари, бидејќи...

Рецепт за едноставни лазањи со пилешко: Без многу труд до вкусен...

0
Многумина го обожаваат овој италијански специјалитет На многумина им се допаѓа ова италијанско јадење, но и избегнуваат да го подготвуваат бидејќи бара...

Наполи се лизна, Лацио сигурен на домашен терен

0
Италијански Наполи одигра само реми против Верона 1-1 и со тоа му дозволи на Милан да го премине на табелата доколку победи...

Италијанците не можат да поверуваат во она што го рече Касано

0
Легендарниот италијански напаѓач Антонио Касано ја потресе нацијата со изјавата што ја даде. Имено, тој рече дека Италија требаше да загуби...

Буфон потпиша за Парма

0
Искусниот италијански голман Џанлуиџи Буфон се враќа во Парма. Скај Спорт Италија објави дека Буфон се врати во Парма и дека...

Бензема го коментираше враќањето на Анчелоти на клупата на Реал

0
Искусниот италијански стручњак Карло Анчелоти ќе го води Реал Мадрид од клупата за резерви следната сезона. По раскинувањето на Реал Мадрид и...

Јувентус побара од играчите да се согласат на одложување на платата...

0
Сè уште актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус доживува финансиски проблеми поради ефектите од пандемијата на коронавирус. Торинскиот...

„Газета дело Спорт“: Бунт во соблекувалната против Кристијано Роналдо

0
Угледниот италијански весник, Газета дело Спорт, кој ретко греши, објави вест дека во соблекувалната на Јувентус имало...