таг: досега

Досега во Македониjа нема случај на новиот сој на коронавирусот –...

0
Досега во земјава нема потврден случај на новиот сој на коронавирусот наречен кракен, изјави за МИА Александар Петличковски, претседател на Комисијата за заразни...

Ветингот ги „испразни” судовите и обвинителствата во Албанија

0
Во Албанија речиси 70 отсто од судиите и обвинителите досега биле опфатени со процесот на ветинг, односно проверка на нивните квалификации,...

Два чудни минерали, никогаш видени на Земјата, се откриени во астероид...

0
НАУЧНИЦИТЕ открија досега невидени материјали за време на анализата на огромно вселенско парче карпа што падна во Сомалија. Пронајдоа повеќе непознати минерали. Две...

Corriere dello Sport: „Светско првенство од 15 милијарди евра“

0
Не само најскапото и најраскошно Светско првенство досега, не само Светското првенство чиј домаќин е земјата со највисок БДП по глава на жител...

СЗО – Најмалку 15.000 луѓе оваа година починале од горештините во...

0
Најмалку 15.000 луѓе досега починале во Европа поради жештините во 2022 година, објави Светската здравствена...

(ВИДЕО) Ураганот Ијан стигна до Флорида, поплавува населби и корне дрвја

0
Ураганот Ијан, еден од најсилните досега забележани во САД, синоќа стигна на југозападниот...

СЗО: Досега 20 земји пријавиле 348 случаи на хепатитис со непознато...

0
Досега се евидентирани 348 случаи на хепатитис со непознато потекло, соопшти Светската здравствена организација (СЗО). Се разгледува претпоставката дека аденовирус е...

Ќе смислиме нови санкции против Русија, вели полскиот премиер

0
Полскиот премиер, Матеуш Моравјецки, денеска изјави дека Русија досега успеала да им одолее на санкциите и затоа Варшава се обидува да...

СЗО пријави речиси 170 случаи на хепатитис кај деца од непознато...

0
Во 12 земји во светот досега се пријавени 169 случаи на актуен хепатитис кај деца од непознато потеко со еден смртен...

Вил Смит ја напушта академијата на филмски уметности – Крис Рок...

0
Комичарот Крис Рок досега не се огласил за инцидентот на 94-тото доделување на Оскарите, па кралицата на ток шоуто Опра Винфри и нејзината...