fbpx
1 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: досега

Досега се вакцинирале 1.040 здравствени работници, а само мал дел имале...

0
Досега 1.040 здравствени работници ја примиле вакцината против ковид-19. Кај мал број од нив се пројавени реакции по вакцината како болки на местото...

Над 53 илјади пријавени за вакцинирање преку онлајн апликацијата, а 24.958...

0
Вкупно 53.070 граѓани досега се пријавиле за вакцинирање против Ковид-19 преку веб-страницата „vakcinacija.mk“. Преку матичните лекари пријавени се 24.958 лица, информираа за МИА...

Рекордна победа на Самоопределување на парламетарните избори во Косово

0
Досега опозициската косовска партија Движење самоопределување (ВВ), на чие чело е поранешниот премиер Албин Курти, на вчерашните вонредни парламентарни избори ја постигна досега...

Преброени се 87,57% од гласовите: ВВ досега добива 105 илјади гласови...

0
Од 87,57 проценти од досега пребројаните гласови на ЦИК, партијата на Албин Курти води со 47,83 проценти...

СЗО: 130 држави немаaт добиено ниту една вакцина против ковид-19

0
Од досега испорачаните 128 милиони вакцини низ светот, повеќе од три четвртини вакцинирани има само во десет...

Ковид-19: Грција вакцинираше 3,9 отсто од населението

0
Во Грција досега се спроведени над 410 илјади вакцинации, односно постигната е 3,9 отсто имунизациска покриеност, соопшти...

Вакцинирани над 39 милиони лица досега во САД

0
Досега во САД се вакцинирани над 39 милиони лица, соопштија вчера Центрите за контрола и превенција на болести (ЦДЦ). ЦДЦ наведуваат дека...

Србија досега вакцинираше 513.652 лица, ревакцинацијата со втората доза почнува за...

0
Во Србија досега, според најновите податоци, против коронавирус се вакцинирани 513.652 лица. Вакцинацијата продолжува и денеска на повеќе пунктови. Секоја од вакцините...

Неколку месеци продавале лажни вакцини, уапсени 80 лица во Кина

0
Кинеската полицијата од септември досега во три града уапсила повеќе од 80 лица вклучени во продажбата на фалсификувани вакцини, јавија денеска кинеските државни...

Србија досега вакцинираше половина милион жители- во соседството пристигнаа и 40.000...

0
Во Србија досега се вакцинирани над 415.000 лица, најмногу со кинеската вакцина Синофарм, пристигна првата најавена пратка на 40.000 дози на Спутниковата вакцина,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
80 %
4.1kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
9 °

Последни објави