таг: досега

Меџити: Над 3.000 жени годинава биле дел од скрининг мамографијата во...

0
Од почетокот на годинава, досега се реализирани над три илјади прегледи во рамки на скрининг програмата за рано откривање на рак на дојка,...

Продолжуваат борбите меѓу Хамас и Израел, досега убиени повеќе од 1...

0
Повеќе од илјада луѓе досега се убиени во борбите меѓу Хамас и Израел кои траат и утрово, речиси 48 часа откако...

Во Грција потврдени вкупно 100 случаи на вирусот Западен Нил, починаа...

0
Во Грција досега се потврдени 100 случаи на вирусот Западен Нил, од кои 11 се во изминатата седмица, а починаа 13 лица, согласно...

Пациенти кои се на инсулин се жалат дека немаат ленти, министерот...

0
Во Министерство досега нема пријавено дека има таков проблем, одговори министерот за здравство Фатмир Меџити на новинарско прашање, дека пациенти кои се на...

Во војната загинаа и 262 украински спортисти, изјави украинскиот министер за...

0
Војната на Русија против Украина досега ги однесе животите на 262 украински спортисти и уништи 363 спортски објекти, изјави украинскиот министер...

Во Њу Хемпшир во САД измерени рекордни минус 77 степени Целзиусови

0
Континенталниот дел на САД е погоден од најстудениот ветар досега забележан и температура од минус 77 степени Целзиусови во Њу Хемпшир,...

Завршува ретроградната фаза на Меркур: Време е јасно да ги дефинираме...

0
Ако досега не можевте да решите одредени проблеми или не бевте сигурни како ќе се одвиваат некои...

Досега во Македониjа нема случај на новиот сој на коронавирусот –...

0
Досега во земјава нема потврден случај на новиот сој на коронавирусот наречен кракен, изјави за МИА Александар Петличковски, претседател на Комисијата за заразни...

Ветингот ги „испразни” судовите и обвинителствата во Албанија

0
Во Албанија речиси 70 отсто од судиите и обвинителите досега биле опфатени со процесот на ветинг, односно проверка на нивните квалификации,...

Два чудни минерали, никогаш видени на Земјата, се откриени во астероид...

0
НАУЧНИЦИТЕ открија досега невидени материјали за време на анализата на огромно вселенско парче карпа што падна во Сомалија. Пронајдоа повеќе непознати минерали. Две...