таг: досега

Украинскиот претседател гневен на НАТО: „Вие сте одговорни!“

0
Страдањето што го видовме досега во Украина има големи шанси да се влоши отколку да се подобри сè додека Русија ги...

Егзодусот на Украинците продолжува, бројот на бегалци 1,5 милиони

0
Околу 800.000 лица кои избегале од војната во Украина досега пристигнале во соседна Полска, соопштија во саботата полските власти. Само вчера...

Зеленски: досега 137 Украинци загинаа во руската инвазија

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека 137 цивили и воен персонал досега се убиени во...

Од 800 тестирани деца во основните училишта само осум биле позитивни...

0
Досега 800 деца се опфатени со скрининг-програмата на Министерството за здравство и од нив само осум биле позитивни на ковид-19, информираше д-р Злате...

Знаци дека можеби сте имале омикрон без воопшто да го знаете...

0
Омикрон досега се покажа како варијанта која предизвикува поблаги и поподносливи симптоми. Тоа влијае на горниот респираторен систем, што значи дека белите...

Трудо се повика на Законот за вонредни ситуации за да ги...

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо презеде досега нови чекори повикувајќи се на Законот за...

Знаци дека можеби сте имале омикрон, а не сте знаеле

0
Омикрон досега се покажа како сој кој предизвикува поблаги и поподносливи симптоми. Тој влијае на горниот респираторен систем, што значи дека белите...

Во Македонија има само еден Омикрон случај, активни се вкупно 4.801...

0
Досега во Македонија има само еден случај на Омикрон сојот на корона вирусот, а во текот на вчерашниот ден се регистрирани нови 409...

Пет БАБИНИ СОВЕТИ ЗА УБАВИНА кои ќе ви заштедат многу пари

0
Сигурно досега сте пробале многу скапи третмани, па време е да се свртите кон традиционалните методи Негата на лицето и телото се...

Колку БИТКОИНИ има И КОГА ЌЕ БИДЕ ИСКОПАН ПОСЛЕДНИОТ

0
Трагачите на криптовалути досега имаат „минирано“ 90 отсто од достапните биткоини или 18,89 милиони од можни 21 милион. Првиот биткоин е „ископан“...