fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: година

Среде пандемија зголемен бројот на милионери

0
Минатата година, кругот на милионери уште еднаш се прошири, и покрај фактот дека пандемијата имаше катастрофално економско влијание врз земјите низ целиот свет....

Принуден неплатен одмор за невакцинираните работници во центрите за грижа во...

0
До 16 август 2021 година, сите работници во јавните и приватните домови за нега на стари лица, во центрите за рехабилитација, за грижа...

Во последната деценија за азил аплицирале 207 илјади албански граѓани

0
Во последната деценија, поточно во периодот 2010 – 2020 година, за азил во некоја од земјите на...

Мбапе на насловната на „ФИФА 22“, останува заштино лице!

0
Килијан Мбапе и оваа година ќе биде заштитно лице на мега популарната видеоигра „ФИФА“. Минатата година фудбалерот на ПСЖ за првпат...

„Храбро срце“ бара самите да одлучуваме да донираме органи додека сме...

0
Во последната година е направено повеќе за органодарителството, отколку во претходната деценија е оценката на Боре Минов, член на здружението за механичка поддршка...

До крајот на оваа година Брисел ќе отвора безбедно место за...

0
До крајот на оваа година, градот Брисел планира да обезбеди сигурно место за корисниците на дрога, градоначалникот смета дека репресијата не може да...

Дојде и тој ден, од вечерва Лионел Меси не е во...

0
По цели 21 година, од вечерва на полноќ, се разбира доколку не се случи чудо во овие неколку часа, Лионел Меси нема да...

Заев: Капиталните инвестиции годинава со реализација од над 80 отсто

0
Капиталните инвестиции за оваа година ќе бидат со реализација од над 80 отсто, уверува премиерот Зоран Заев....

Со одлука на ЕУ од следната година црната кутија ќе биде...

0
Од следната година, во сите нови автомобили во ЕУ ќе мора да има црна кутија, а таа обврска од 2024 година ќе биде на...

ТРАГЕДИЈА: Почина Ристе Тутунков од ФК Брегалница

0
Вчеера во 41 година од животот, ненадејно почина Ристе Тутунков кој беше голман во сите пионерско-младински школи на фудбалскиот клуб Брегалница. ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави