таг: бидат

Сопственикот го погали кучето, реакцијата на мачката јасно покажува што мисли...

0
МАЧКИТЕ и кучињата можат да бидат лути непријатели, а кога ќе се вклучат луѓето, врската станува уште посложена. Најдобар доказ е видеото кое...

Столтенберг: НАТО ќе дејствува доколку Шведска и Финска бидат под притисок

0
Сојузниците на НАТО ќе дејствуваат доколку Шведска или Финска бидат под притисок од Русија или...

Чави: Не заслужуваме да играме во Лигата на шампиони оваа сезона

0
Каталонците на крајот треба да бидат и среќни што не загубија, бидејќи Аслани имаше зицер во финишот...

Доделувањето на Нобеловите награди во сенка на војната во Украина: Дали...

0
Следната недела ќе бидат објавени добитниците на овогодинешните Нобелови награди, па светот ќе ги слави промоторите на мирот и добродетелите на човештвото додека...

Вјоса Османи: ЕУ да реагира на српските тенденции за дестабилизација

0
Косово и Србија не можат да бидат третирани исто кога станува збор за употреба на реторика за поттикнување војна. Европската Унија...

Борел: Поддршката за Украина има своја цена

0
Европејците мора да бидат подготвени да ја платат цената за поддршката на Украина и зачувувањето...

Вонреден коалициски совет во Софија за Северна Македонија

0
Односите со Северна Македонија ќе бидат главна тема на вонредниот совет на коалициските партнери во бугарската Влада што треба да се...

Финска и Шведска пред портите на НАТО: Деликатни разговори во Берлин

0
Во фокусот на министерскиот состанокот на НАТО ќе бидат руската инвазија врз Украина и можниот брз прием на Финска и на...

Вечерва е жрепката за СП во Катар

0
Вечерва во Доха ќе бидат извлечени групите за Светското првенство во Катар. Мундијалот ќе се одржи од 21.ноември до 18.декември. Ждрепката ќе започне...

Лавров оптимист за преговорите со Kиев, Зеленски прифати преговори за Донбас

0
„Преговорите Русија-Украина ќе бидат крунисани со успех на Москва“, вели рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, во интервју за српски...