таг: бидат

Вечерва е жрепката за СП во Катар

0
Вечерва во Доха ќе бидат извлечени групите за Светското првенство во Катар. Мундијалот ќе се одржи од 21.ноември до 18.декември. Ждрепката ќе започне...

Лавров оптимист за преговорите со Kиев, Зеленски прифати преговори за Донбас

0
„Преговорите Русија-Украина ќе бидат крунисани со успех на Москва“, вели рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, во интервју за српски...

Дневен хороскоп за среда (16.03.2022)

0
Овен Преговорите ќе бидат успешни доколку сте максимално флексибилни, бидејќи постои можност да ви биде понудено компромисно решение. Слободните Овен ги...

Жените би можеле да бидат мајки на 50-годишна возраст, велат израелските...

0
Жените би можеле да бидат мајки на 50-годишна возраст, велат израелските научници кои успешно го смениле стареењето на човечките јајце-клетки. Во големото...

Попладнево трети преговори Москва – Киев

0
Хуманитарните коридори ќе бидат едно од главните прашања на третата рунда преговори Москва – Киев. Според главниот руски преговарач Владимир Медински,...

До крајот на зимата овие хороскопски знаци ќе остварат голема заработка...

0
Бик Биковите треба да бидат потрпеливи со околината, подобро е да не се наметнуваат и да не даваат непотребни совети. Исто...

Познати се стартните петорки за Ол-стар натпревар во НБА лигата

0
Леброн Џејмс и Кевин Дјурант ќе бидат капитени на тимовите на „Ол-стар“ натпреварот во НБА лигата кој годинава ќе се одржи на 20....

Нов ковид-протокол во Серија А

0
Натпреварите од Серија А ќе бидат одложени доколку во тимот има најмалку девет играчи позитивни на Ковид-19. Одлуката ја донесе италијанската влада на...

Познати противниците на македонските одбојкари во Европската сребрена лига 2022

0
Романија, Албанија и Босна и Херцеговина ќе бидат противници на македонските одбојкари во Европската сребрена лига 2022. За разлика од претходната...

Магија на вкусови и мириси: Најдобрата посна сарма потпечена во рерна...

0
Вашите гости и семејството ќе бидат воодушевени Посните сарми се незаменлив дел од трпезата на посните веселби. Затоа ви предлагаме одличен...