таг: бидат

Петте најбезбедни градови во светот за патување по пандемијата

0
Погледнете кои дестинации ќе бидат најбезбедниот избор по пандемијата. Economist Intelligence Unit го објави Индексот на безбедни градови, кој рангира 60 градови...

Ердоган се откажа од протерување на 10 западни амбасадори

0
Западните амбасадори во Турција се „повлекоа“ и ќе бидат „повнимателни во иднина“, изјави турскиот претседател...

Тарт со ванила и јаболка со лиснато тесто

0
Јаболката ќе бидат чест дел од рецептите кои ви ги препорачуваме, особено затоа што во овој период нивниот вкус е најдобар и ги...

Делта сојот брзо се шири во САД – се подготвуваат теренски...

0
Дополнителни специјални медицински тимови ќе бидат распоредени на локациите каде има најмногу заразени со новиот делта сој...

Обвиненија против Организацијата Трамп и нејзиниот финансиски директор

0
Организацијата Трамп и нејзиниот главен финансиски директор се очекува да бидат обвинети за кривични дела поврзани со...

Роамингот од 1 јули се укинува, но за ограничено користење

0
Граѓаните да бидат внимателни со користењето на интернет од први јули во земјите од регионот. Иако од тој ден цените во роаминг ќе...

Британија размислува за задолжителна вакцинација на здравствените работници

0
Вакцините против ковид-19 може да бидат задолжителни за здравствениот персонал во Националните здравствени служби (НХС) во Велика...

Излечени од ковид-19 не значи и оздравени!

0
Вирусите знаат да бидат долготрајно присутни во нашето тело, затоа единствено јакнењето на сопстениот имуниет може да ни помогне да оздравиме. ...

Фајнанс Тинк: Пандемијата ги остави домашните фирми без ресурси

0
Странските инвестиции за да бидат мотор на економскиот раст треба да бидат поттикнати од државата. Институтот за...

Која е разликата меѓу ковид-19 и сезонска алергија?

0
Алергиите можат да бидат придружени со течење или затнат нос, гребење во грлото и кашлица предизвикана од коронавирус. Сега секој симптом ги потсетува...