таг: бидат

Среќата најмногу зависи од нас самите: 9 работи кои се потребни...

0
Сите луѓе сакаат да бидат среќни, но ретко така се чувствуваат. Се покажало дека чувството на среќа само 10% зависи од надворешните фактори:...

Лончар: Укинувањето на ПЦР тестот за влез во Србија по 10...

0
Дали по 10 јануари ќе бидат продолжени строгите мерки на границите на Србија, кои за странските државјани вклучуваат задолжителен негативен ПЦР-тест или десетдневен...

Интровертни личности: 3 хороскопски знаци кои обожаваат да бидат сами

0
Луѓето кои сакаат да бидат сами обично се сметаат за интроверти. Дружењето знае да биде многу напорно за интровертите и затоа ним...

Дневен хороскоп за 5 јануари: Не заборавајте дека вашата насмевка привлекува...

0
ОвенДенес нештата нема да бидат онакви како што ќе ви изгледаат на прв поглед, па не носете заклучоци пред да добиете одговори....

Дневен хороскоп за 24 декември: Потребни ви се малку мир и...

0
ОвенЧувствата нема да бидат во преден план како работата или социјалниот живот, па ако сте сами, ќе ви биде тешко. Ќе бидете...

Најтивок Божик во Европа

0
Во Германија црквите ќе бидат отворени за Божиќ, но не е дозволено пеење, а верниците ќе мора да носат маска и да бидат...