таг: бидат

Адлеркројц: Кандидатите за членство во ЕУ не треба да бидат заложници...

0
Билатералните спорови помеѓу кандидати за членство мора да бидат решени пред нивниот прием во ЕУ, бидејќи сосема е јасно дека ниту една земја...

Германска министерка за образование: Училиштата треба да ги подготват учениците за...

0
Учениците во Германија мора да бидат подобро подготвени да се соочат со сите видови потенцијални кризи и катастрофи, вклучително и војна, изјави германската...

Бомгартнер: Не смееме да дозволиме рускиот режим да победи во оваа...

0
Ова треба да бидат моменти на среќа, но ова не е, ова е тажен момент, две години откако Украина беше нападната неправедно, посочи...

Керидис: За 70-75 отсто намалени мигрантските бранови во Грција

0
Мигрантските бранови во јануари ќе бидат половина од оние во декември, кои пак беа над половина во однос на септември. Имаме намалување од...

По Нова година треба да почне со работа дневната болница за...

0
Онколошките пациенти да бидат мирни, ќе има биолошка терапија, изјави денеска министерот за здравство Фатмир Меџити, одговарајќи на новинарско прашање дали ќе има...

По Украина, следните цели на Русија би можеле да бидат Молдавија...

0
По Украина, следните цели на Русија би можеле да бидат Молдавија и балтичките земји, а Европа мора да се подготви и да стави...

Полскиот премиер предупреди на „исламски борци“ меѓу мигрантите

0
Исламските милитанти ќе бидат меѓу мигрантите кои се упатија кон Европа како резултат...

ЕУ ги повикува Полска, Унгарија и Словачка да бидат конструктивни

0
Европската комисија ги повика Полска, Унгарија и Словачка да бидат конструктивни откако најавија...

Четири знаци на удар на судбински промени: Сѐ ќе се смени...

0
Четири знаци ќе бидат на прифат на судбински промени, велат астролозите. Еве што им предвидува хороскопот на четирите знаци со големи промени!Во хороскопот...

Голманите најимпресивни, Струга ТЛ дебитира со успех

0
Кај македонскиот шампион, Струга можат да бидат задоволни од првиот европски меч оваа сезона, откако...