таг: бидат

Вардар во квалификации, Алкалоид директно во групите

0
Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги потврди клубовите кои ќе бидат дел од второто по ранг...

Белгија ќе уништи околу осум милиони дози од вакцините на „Фајзер“...

0
Во Белгија ќе бидат уништени околу осум милиони дози од вакцините против Ковид-19 на „Модерна“ и „Фајзер“, објавија локалните медиуми, цитирајќи изјава на...

Воз се запали во тунел во Тирол, стотици патници евакуирани

0
Неколку стотини патници мораа да бидат евакуирани од воз кој се запали во...

Mажите на дуел со Белгија, дамите против Летонија

0
Одбојкарските репрезентации на Македонија денеска ќе бидат домаќини на натпревари од Европската лига. Одбојкарите ќе...

Денеска ќе бидат погребани петмина од убиените кај Младеновац

0
Тивко и тажно е денеска во селото Мало Орашје каде ќе бидат погребани пет од осумтемина убиени во пукањето што во...

„Билјанини Извори“, домаќин на завршницата и „фајнал-фор“ турнирите

0
Охрид и салата „Билјанини Извори“ од 11 до 13 мај ќе бидат домаќини на завршницата...

Британија ќе ги поттикне пушачите да ги заменат цигарите со алтернативни...

0
Дури милион пушачи ќе бидат поттикнати да ги заменат цигарите со алтернативни електронски уреди, додека на бремените жени ќе им бидат понудени финансиски...

Иран поставува камери на улиците: Се „ловат“ и казнуваат жени кои...

0
Откако ќе бидат идентификувани, тие ќе добијат „СМС пораки со предупредување за последиците“, соопшти полицијата. Целта на оваа мерка е да...

Нетанјаху вети силен, цврст и прецизен одговор по нападите во Ерусалим

0
Нетанјаху рече дека ќе бидат распоредени дополнителни полициски и воени сили и ќе започне собирање разузнавачки информации, конфискација на нелегалното оружје,...

Покрај сините ознаки, Твитер ќе добие и златни и сиви

0
„Златните ознаки ќе бидат за компаниите, сивите за владите, додека сините ознаки ќе бидат за поединци (без...