таг: Александар

Курти побара од ЕУ да ја казни Србија за непотпишување на...

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека неговиот став во однос на договорот за нормализација на односите со Косово не е...

Вучиќ за францускиот предлог: Размислете што добивате, а што може да...

0
Претседателот на Србија Александар Вучиќ синоќа во интервју за телевизија Сител изјави дека не може...

Вучиќ: Ние не сакаме взаемно признавање со Косово

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека меѓусебното признавање на Србија и Косово е желба на ЕУ, но не и на Србија....

Вучиќ: По изјавата на Путин, Србија е под притисок на Запад...

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во обраќањето до јавноста изјави дека Србија во иднина ќе оди посилно на европскиот пат, дека...

Вучиќ: Изјавите на Путин дополнително ја комплицираат тешката позиција на Србија

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со германската министерка за надворешни работи Аналена Барбок изјави дека...

„Сите за еден, еден за сите“: Кои историски личности се кријат...

0
Хероите од приказната на Александар Дима биле вистински луѓе, а еве што се знае за нив. Advertisements Потеклото...

Фудбалерите Барди и Трајковски и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

0
Репрезентативците на Македонија Енис Барди и Александар Трајковски, како и селекторот Благоја Милевски добија дипломатски пасоши од...

Нова социјална мрежа во Русија – се заканува да го престигне...

0
Александар Зобов, руски претприемач, лансира нова социјална мрежа – Росграм! Оваа мрежа ќе биде руска алтернатива на Инстаграм, а апликацијата ќе биде...

Србија забрани извоз на брашно, пченка, пченица, масло

0
И покрај најавата на српскиот претседател Александар Вучиќ дека земјите од регионот како Македонија, Албанија,...

Вучиќ: На барање на С Македонија ќе испорачаме 50 000 тони...

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ во вечерашното вонредно обраќање до јавноста за полититичката и економсата криза околу воениот конфликт во Ураина, изјави...