Тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти изјави дека клубот нема да ангажира засилувања во зимскиот преоден рок, пренесуваат шпанските медиуми.

Реал само го договори трансферот на младиот фудбалер на Палмеирас, Ендрик, кој во мадридскиот клуб ќе пристигне кога ќе наполни 18 години.

„Трансфер периодот заврши. Никој не сака да го напушти клубот, но и никој не сака да дојде. Ништо нема да се случи во јануари“, изјави Анчелоти.

Реал е на второто место на табелата во Примера, со пет бода помалку од лидерот Барселона, откако во неделата вечерта одигра без голови со имењакот од Сан Себастијан.

Прикажи повеќе