таг: head

На местото на Антонио Конте, доаѓа млад германски тренер

0
„Скај спортс“, објави дека претседателот на Тотенхем сакал да го доведе Нагелсман во 2019 година, кога Маурисио...

Конте се враќа во Италија и ќе седне на клупата на...

0
Антонио Конте ќе се врати во Италија каде би можел да ја преземе...

Анчелоти: Гвардиола не сфати дека пеналот е досуден во негова корист

0
Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти не го криеше задоволството откако се пласираше...

Барселона го договори првиот трансфер за новата сезона

0
Каталонскиот гигант Барселона го договори првиот трансфер за новата сезона. Раководството ги детализира...

Лазаров: Македонија не заслужи пораз изразен со 6 гола разлика

0
Ракометната репрезентација на Македонија загуби од Португалија со 23:29 во третото коло од...

Перез го сака Артета како наследник на Анчелоти

0
Европскиот и светски клупски првак Реал Мадрид потклекнува во трката за шампионската титула...

Лазаров со Марио Танкоски и Мартин Велковски против Португалија

0
Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, го скрати списокот за квалификацискиот...

Никој од Реал нема да присуствува на доделувањето на наградите „The...

0
Во Реал Мадрид се разочарани затоа што Винисиус Жуниор не се најде на...

Џерард: Tимот треба повторно да си ја најде душата

0
Легендата на Ливерпул, Стивен Џерард ги изрази своите впечатоци по убедливиот пораз на неговиот тим...

Галтие со 16 годишниот Емери против Баерн?!

0
Во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, ПСЖ вечерва на „Паркот на принцовите“,...