таг: Real

Медиумите во Шпанија: Реал ќе го продаде Ферлан Менди

0
Реал Мадрид во летниот преоден рок ќе се обиде да го продаде левиот...

Флорентино Перез веќе одредил кој го менува Карло Анчелоти

0
Карло Анчелоти на крајот на сезоната ќе го напушти Реал Мадрид без разлика...

Тони Крос за Модриќ: Секогаш знаеме што другиот ќе направи

0
Реал Мадрид денеска од 21 часот во директен дуел против Барселона во шпанското „Ел Класико“...

Џанан Муса го водеше Реал во победата против Олимпија Милано

0
Кошаркарите на Реал Мадрид ја совладаа Олимпија Милано со 91-87, во рамките на 29. коло...

Анчелоти: Гвардиола не сфати дека пеналот е досуден во негова корист

0
Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти не го криеше задоволството откако се пласираше...

Азар: Постои почит меѓу Анчелоти и мене, но не разговараме

0
Еден Азар рекордниот трансфер на Реал Мадрид, нема намера да го напушти клубот. Фудбалерот за чии трансфер Реал плати 115 милиони евра, во...

Перез го сака Артета како наследник на Анчелоти

0
Европскиот и светски клупски првак Реал Мадрид потклекнува во трката за шампионската титула...

Еден Азар, од Мадрид во МЛС-лигата или Премиер Лигата

0
Еден Азар по трансферот од Челзи во Реал Мадрид не покажа многу и...

Покетино, Тухел и Раул, во трка за „жешкото“ столче во Реал

0
Реал Мадрид се наоѓа во лоша форма и тоа предизвика загриженост кај претседателот на клубот,...

Се зголемува бројот на челниците на Реал кои се против Анчелоти

0
Реал Мадрид го загуби првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Шпанија против Барселона (0:1). По натпреварот, тренерот на Реал Карло Анчелоти, изјави...