таг: gives

Де Хеа е најдобар голман на сезоната во Премиер Лигата

0
Давид де Хеа ја осигура првата индивидуална награда во сезоната. Со непримениот гол...

Лазаров го одреди составот и остави двајца ракометари на трибини

0
Maкедонската ракометна репрезентација вечерва го има последното гостување во квалификациите за следното Европско...

Лазаров го објави поширок список за Луксембург и Турција

0
Машката сениорска репрезентација на Македонија ја очекуваат два натпревари во рамките на квалификациите...

Анчелоти “знае” кој ќе игра во финалето на Лигата на шампионите

0
Карло Анчелоти често знае да биде добар прогнозер. На приме, во февруари по...

На местото на Антонио Конте, доаѓа млад германски тренер

0
„Скај спортс“, објави дека претседателот на Тотенхем сакал да го доведе Нагелсман во 2019 година, кога Маурисио...

Конте се враќа во Италија и ќе седне на клупата на...

0
Антонио Конте ќе се врати во Италија каде би можел да ја преземе...

Барселона го договори првиот трансфер за новата сезона

0
Каталонскиот гигант Барселона го договори првиот трансфер за новата сезона. Раководството ги детализира...

Лазаров: Македонија не заслужи пораз изразен со 6 гола разлика

0
Ракометната репрезентација на Македонија загуби од Португалија со 23:29 во третото коло од...

Лазаров со Марио Танкоски и Мартин Велковски против Португалија

0
Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, го скрати списокот за квалификацискиот...

Никој од Реал нема да присуствува на доделувањето на наградите „The...

0
Во Реал Мадрид се разочарани затоа што Винисиус Жуниор не се најде на...