таг: се’

Џамбаски сам се препозна во повикот на Пендаровски

0
По предлогот на претседателот Пендаровски да се збарани влез во Македонија за лица кои предизвикуваат штета на државните инетерси, на социјалните...

Гласини од Нетфликс: Пристигнува реално шоу за Хари и Меган?

0
СЕ започна со документарната серија на Нетфликс, но вистинската прашина се крена по објавувањето на мемоарите Spara, а сега се шпекулира дека Хари...

Четиригодишно момче стана најмладиот член на Менса: Брои до 100 на...

0
Момче кое се научило да чита на две години стана најмладиот член на британската Менса. Четиригодишниот Теди Хобс може да брои до 100...

Се продава хрватскиот „остров на љубовта“ – ценa 10 милиони евра

0
Се појави оглас за продажба на дел од островот Галешњак, познат и како „островот на љубовта“. Цената е 10 милиони евра. „Остров...

Легендарната компјутерска игра стара 20 години повторно стана хит

0
Дали се сеќавате на компјутерската игра Deluxe Ski Jump која беше многу популарна пред 20 години? Сега повторно е хит. Симулацијата на...

Најдобрите учители и ментори се родени во овие хороскопски знаци

0
НЕ е лесно да се биде добар учител. Тој треба да комбинира квалитети како што се мудрост, претпазливост, упорност, но и трпение и...

Овие чаеви го забрзуваат метаболизмот и помагаат при слабеење, велат нутриционистите

0
МЕТАБОЛИЗМОТ најлесно се објаснува како одредени хемиски реакции во телесните клетки кои ја претвораат храната во енергија. Имено, на човечкото тело оваа енергија...

Антидепресивите кај помладата популација предизвикуваат емоционално осиромашување

0
Антидепресивите, кои се’ почесто се користат, особено кај помладата популација, предизвикуваат емоционално осиромашување, покажа студијата која нуди нови сознанија за ефектите на лековите...