fbpx

таг: се’

Франција се подготвува за нови штрајкови против пензиските реформи

0
Франција денеска се подготвува за нови штрајкови и масовни протести против длабоко непопуларната пензиска реформа,...

Тајмс: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата

0
Британскиот премиер Риши Сунак се подготвува денеска да објави кадровски промени во својата...

Тимови за заштита се упатија во реонот погоден од земјотресот во...

0
Тимови за заштита и спасување составени од 40 лица, се упатени во реонот погоден од земјотрес во Турција, Газиантеп, потврди за...

Платата на Манчини, главен доказ против Манчестер Сити

0
На Манчестер сити му се заканува драстична казна, па дури и исфрлање од лигата поради кршење на правилата за финансиски фер-плеј на Премиер...

Луѓето родени во овие знаци се рамнодушни кон туѓите страдања

0
НЕКОИ луѓе се љубезни кон другите и секогаш се грижат за нивните чувства. Од друга страна, има луѓе кои можеби не се злонамерни...

4 МЕНТАЛНО НАЈСИЛНИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Храбро се соочуваат со сите проблеми...

0
Овие хороскопски знаци се одлични решавачи на проблеми и никогаш не се откажуваат од своите цели. Бик Мирниот и мирен...

Од земјотресот во Турција и Сирија урнати над 3.000 згради

0
Турција утрово се разбуди во шок откако разорен земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтер го погоди југоисточниот дел на...

Британија се соочува со најголем штрајк на здравствените работници во историјата

0
Велика Британија денеска се соочува со најголемиот штрајк на здравствените работници во историјата, бидејќи десетици...

Како се мери јачината на земјотресите?

0
Секогаш кога ќе се случи земјотрес, првото нешто што го слушаме е неговата магнитуда според Рихтеровата скала. Дали знаете што всушност...

Опозиција: Курти да соработува со САД

0
Секојдневно се зголемува притисокот за формирање на Заедницата на општини со српско мнозинство од меѓународната заедница, додека извршната власт на Косово...