таг: се’

(ВИДЕО) Повеќемина убиени во вооружен напад на црква во Хамбург

0
Неколку лица се убиени и ранети во вооружен напад што доцна...

Англиските медиуми, Конте заминува од Тотенхем

0
Милан се пласираше во четвртфиналето на Лигата на шампионите по ремито без голови во Лондон против Тотенхем. Во првиот натпревар Милан победи со...

Легендарниот тренер го напушти универзитетот Сиракјуз

0
Легендарниот американски кошаркарски тренер Џим Бохејм (78) се пензионира како тренер на Универзитетот Сиракјуз. На...

Зошто луѓето се чувствуваат непријатно кога го слушаат својот глас на...

0
реклама Многумина се чувствуваат непријатно, неудобно, па дури и вознемирени кога го слушаат сопствениот глас...

Главниот тренер и тренерот на голманите биле нападнати со тупаници!?

0
Фудбалскиот второлигаш Беласица објави дека се случил инцидент пред мечот против Локомотива Пехчево од 19....

Олимпијакос се зацврсти на првото место, Басконија приреди изненадување

0
Олимпијакос се зацврсти на првото место во Евролигата, откако со 77:70 ја победија Барселона во дербито на 27. коло од елитното европско натпреварување...

Бајрам Бегај во седиштето на Алијансата се сретна со секретарот на...

0
Албанскиот претседател Бајрам Бегај во седиштето на Алијансата се сретна со секретарот на...

Шест необични утрински пијалоци од различни делови на светот

0
реклама ИАКО кафето и чајот се можеби најпопуларните опции, постојат многу топли пијалоци кои се...

Франција: Нов масовен штрајк против пензиските реформи

0
Франција се подготвува за уште еден масовен штрајк утре против пензиската реформа на претседателот Емануел Макрон, откако синдикатите едногласно објавија дека...

Кубански авион на лет за Флорида морал да се врати во...

0
Авионот што полетал од Куба за САД, морал да се врати во Хавана...