СЕ започна со документарната серија на Нетфликс, но вистинската прашина се крена по објавувањето на мемоарите Spara, а сега се шпекулира дека Хари и Меган подготвуваат реално шоу, пишува The Sun.

По огромниот успех на мемоарите на Хари, шефовите на Нетфликс немилосрдно ја повикуваат двојката да сними реално шоу во нивниот дом, вели анонимен консултант од Лос Анџелес кој работи со Нетфликс.

„Шоуто за Хари и Меган постигна одлични бројки на гледаност и сега сакаат втор залак од тортата. Хари сега ги извади ракавиците и Нетфликс чувствува дека е во најдобра позиција за друг проект“, рече тој.

Доаѓа реално шоу?

Извор тврди дека реалното шоу за Сасекси, кое ќе ги документира Хари и Меган додека се движат во новата фаза од нивниот живот и семејната драма предизвикана од книгата на Хари, се дискутира „зад затворени врати“ во седиштето на Нетфликс.

Посочна содржина

„Одиме напред, последиците од она што им се случи на Хари и Меган ќе бидат фасцинантни за гледачите. Знаеме дека парот цело време снима материјал, така што постои богатство што може да се искористи за бомбастични рејтинзи“, објасни инсајдерот, додавајќи дека Нетфликс ќе инсистира на посочна ексклузивна содржина, доколку проектот започне.

“За да се случи таков договор, парот ќе мора да ги отвори вратите на нивниот дом во Монтесито. Нема сомнение дека публиката беше возбудена кога го виде Хари како зборува за својот живот. Интересот е сè уште огромен”, објасни тој.