fbpx
13 C
Skopje
сабота, мај 8, 2021

zoom.mk

7856 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

На денешен ден – 8 мај

0
1794.- Во Париз умрел Антоан Лавоазје, француски хемичар, кој се смета за основач на модерната хемија. Прогласувајќи го законот за неуништивоста на...

Најпосакуваниот на светот: На сите ни треба прстен како овој на...

0
Една нова студија сугерира дека биометриската технологија за следење на овој паметен прстен може да открие болести како што е Ковид-19 Оваа...

Во Грција од 14 мај со негативен ПЦР тест или со...

0
Грција би требало да ја отвори границата на 14 мај и да дозволи влез за граѓаните на...

ФОТО: Лонгорија во црвено бикини го покажа совршеното тело, фановите и...

0
Црвената боја пред 20 години беше заштитен знак на Габриеле Солис во серијата „Очајни домаќинки“. Тој лик го глумеше популарната актерка Ева...

СЗО за коронавирусот: Расте бројот на случаи на зараза и смртност

0
Бројот на заразени со коронавирусот во светот се зголемува деветта недела по ред, додека бројот на смртни случаи е поголем веќе шеста недела...

ФОТО | Се вакцинираше актерката Џенифер Анистон: Јас сум привилегирана

0
Актерката Џенифер Анистон на својот инстаграм – профил објави дека се вакцинирала против коронавирусот и дека се чувствува фантастично откако ја примила...

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша...

0
Кортни Кокс, актерката која е најпозната по улогата на Моника во серијата „Пријатели“ има нова цимерка. Имено, славната водителка Елен Деџенерис откри...

Бајден очекува наскоро да се сретне со Путин

0
Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека очекува наскоро да може да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, додавајќи дека времето и...

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има...

0
За време на сите овие години, британската кралица Елизабета посети голем број земји, каде имаше можност да ужива во бројни менија,...

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит присуствуваа на одбележувањето на 200-годишнината од смртта на францускиот император Наполеон Бонапарта во катедралата Сен...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
13 ° C
13 °
13 °
62 %
9.3kmh
75 %
саб
19 °
нед
21 °
пон
22 °
вто
23 °
сре
22 °

Последни објави