fbpx

zoom.mk

18649 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Како да изберете зрела и слатка диња?

0
Изборот на добра диња може да биде малку потежок бидејќи не можете да видите што има во неа, а треба да знаете дека...

Папандреу: Вистинско и крајно време е Северна Македонија и Албанија да...

0
Сега е вистинско и крајно време да работиме со позабрзано темпо за зачленување на Република Северна Македонија и Република Албанија во...

Што треба да знаете за новите позаразни облици на омикронскиот сој,...

0
Подваријантите на омикронските соеви BA.4 и BA.5, се одговорни за последното зголемување на бројот на заразени луѓе ширум светот. Она што може...

Британија праќа воени експерти во БиХ за спротивставување на руско влијание

0
Велика Британија испраќа воени експерти во Босна и Херцеговина (БиХ) за спротивставување на руското влијание, за зајакнување на Мисијата на НАТО...

Лисичанск и понатаму цел на руската артилерија

0
Лисичанск и понатаму е цел на тешка руска артилерија, откако регионалните власти на истокот на...

Пратката со жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск

0
Трговски брод со 7.000 тони жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск, окупирано од Русија, што е прва таква пратка откако Москва...

Кина објави нови слики од Марс

0
По повеќе од една година на површината на Марс, кинеската сонда „Тjанвен-1“ направи снимки кои ја покриваат целата „Црвена Планета“, објави државната Кинеска...

Целосен хаос во Лондон Хитроу, откажани повеќе од 30 летови!

0
Денеска во утринските часови, во моментот на најголемиот сообраќај на лондонскиот аеродром Хитроу, се крена...

Украина вели дека го зазела Змискиот Остров, Русија дека се повлекла...

0
Украина соопшти дека нејзините сили ги принудиле руските војници да го напуштат Змискиот Остров во близина на Одеса во Црното Море,...

Членството на Австрија во НАТО не е опција, тврди канцеларот Нехамер

0
Австрискиот канцелар Карл Нехамер оцени дека има нов квалитет во соработка меѓу неутралните и неврзаните...