таг: сопругата

„Од почетокот на војната го гледам само на телевизија“, вели првата...

0
Сопругата на првиот човек на Украина, Олена Зеленска откри пред јавноста дека не го видела Володимир Зеленски од почетокот на војната, поточно пред...

Олена Зеленска: Сопругот го гледам само на телевизија

0
Сопругата на првиот човек на Украина, Олена Зеленска откри пред јавноста дека не го...

Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска учествуваше во активност на проектот „Волонтираме...

0
Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска денеска во МладиХаб – Канцеларија на претседателот, учествуваше во подготовка на...

ФОТО: Џил Бајден ја вдоми првата мачка во Белата куќа, запознајте...

0
Сопругата на американскиот претседател Џил Бајден посвоила двегодишна мачка која ќе биде прва во Белата куќа каде традиционално домашните миленици се кучиња. ...

Антонела на Меси откри кој е нејзиниот омилен тим

0
Сопругата на Лионел Меси, Антонела Рокуцо, секако дека ја сака и ја следи Барселона, но тоа не е нејзиниот омилен тим. ...

Борис Џонсон го очекува своето седмо дете

0
Сопругата на британскиот премиер Борис Џонсон, Кери, објави дека е бремена по втор пат. Таа објави на Инстаграм дека двојката го очекува...

Почина и сопругата на убиениот претседател- им подлегнала на повредите во...

0
Сопругата на убиениот претседател на Хаити, Мартин Мари Етјен Жозеф, почина во болница од повредите, објави на Твитер телевизискиот канал Телесур. –...

Ѝ се заканува доживотен затвор: Убавицата на Ел Чапо се изјасни...

0
Сопругата на мексиканскиoт наркобос Хоакин Ел Чапо Гузман, 31-годишната Ема Корнел Аиспуро, се изјасни за виновна по голем број обвиненија, вклучително и за...

ФОТО: Ванда ги воодушеви обожавателите со фотографии од одморот, лајкови пристигнуваат...

0
Сопругата на Мауро Икарди, Ванда продолжува да ги радува своите обожаватели. Нејзиниот профил на Инстаграм е многу популарен, а Ванда моментално е...

Оливера Балашевиќ за најтешкиот период во бракот со Ѓорѓе: „Живеевме во...

0
Оливера Балашевиќ, сопругата на неодамна починатиот кантавтор и ненадминлив уметник Ѓорѓе Балашевиќ, по долга медиумска пауза го даде своето прво интервју. ...