таг: свој

Ова се најкомплицираните хороскопски знаци кои е тешко да се сфатат

0
СИТЕ сме комплицирани на свој начин. Некои луѓе се лукави и манипулативни и ги користат другите за да го добијат она што го...

Ова е хороскопскиот знак со најголемо, златно СРЦЕ!

0
Во текот на целиот свој живот се среќаваме со илјадници луѓе, но малкумина можат да допрат до нашето срце и да останат таму...

Гвардиола: Не ни требаше овој пораз, но има уште многу да...

0
Екипата на Манчестер Сити, после 13 натпревари претрпе пораз на свој терен од екипата на Тотенхем со...

Миркуловски: Грешките беа пресудни за поразот од Словенија

0
Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски даде свој коментар за тоа како го виде овој прв наш меч на ЕП кој се одигра вечерва...

Инзаги: Единствениот начин Јувентус да изедначи беше тој пенал

0
Фудбалерите на Интер вчера ремизираа на свој терен во дербито со Јувентус (1:1). Интер до предност дојде во 17. минута кога Чалханоглу...

Роналдо „полуде“ во соблекувалната, дали се подготвува да замине?

0
Кристијано Роналдо немаше свој ден во дуелот помеѓу Јувентус и Џенова. Беше 3:1, а Роналдо...

ВИДЕО: Симиќ и Барселона успешни во јуниорската Евролига!

0
Македонија одново има свој претставник во најсилното натпреварување на Стариот континент – Евролигата. Во јуниорското издание Теодор Симиќ почна да го презентира...

Јувентус загуби со три голови разлика во Серија А за прв...

0
Јувентус синоќа на свој терен загуби од Фиорентина со 3:0 во 14. коло од Серија А. Ова е најголемиот пораз во домашните натпреварувања...