таг: при

Двајца повредени при нов напад во Ерусалим

0
Вооружен маж денеска отвори оган во источен Ерусалим при што рани најмалку две лица, соопшти...

Земјотрес со сила од 4,8 степени во Албанија, почувствуван во повеќе...

0
Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје синоќа во 22 часот и 37 минути, регистрираше...

Земјотрес со јачина од 4,8 степени во Албанија, почувстуван во повеќе...

0
Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје вечерва во во 22 часот и 37 минути, регистрираше земјотрес со епицентар на 20...

Се урна зграда во Мосул, има загинати и повредени

0
Зграда во изградба се урна во Мосул, северен Ирак, при што загинаа најмалку три лица....

Најмалку 12 загинати во лизгање на земјиштето во Колумбија

0
Најмалку 12 лица загинаа во лизгање на земјиште при што е затрупан автобус во северозападна...

По пауза од 25 години, Одделот за педијатрија во битолската болница...

0
Одделот за педијатрија при ЈЗУ Клиничка болница „Д-р Трифун Пановски“ Битола денеска доби ехо апарат, донација од Јапонската амбасада, во вкупен износ од...

Која е всушност Елиза? Мистеријата зад една од најубавите композиции на...

0
Иако повеќето дури при првиот такт ја препознаваат “За Елиза”, композицијата за соло клавир на Лудвиг ван Бетовен, ретко кој може да каже...

Силен земјотрес ноќеска во Турција, има повредени

0
Две лица се здобија со повреди при земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата...

Расте бројот на загинати во уривањето на мостот во Индија –...

0
Бројот на загинати при уривање на мост во Гуџарат, Индија, се искачи на 132, соопшти...

Рудигер: Она што не те убива, те прави посилен

0
Дефанзивецот на Реал Мадрид, Антонио Рудигер, се повреди при постигнувањето на гол во последната минута, со што...