fbpx

таг: при

Инцидент во Јордан, загинаа 10 лица при истекување на токсичен гас

0
Резервоар полн со отровен гас хлор паднал од кран при истовар во јорданското пристаниште Акаба....

Најчестите грешки при употреба на кремови за сончање

0
Заштитата при сончање, меѓу другото, го намалува ризикот од изгореници, но и опасноста од рак на кожата, како и влијанието на Сонцето врз...

„Калцоне“ – една од најпрепорачаните пици во Италија

0
При патување во Италија, се подразбира дека треба да се проба пица или некои од другите тестенини својствени за италијанската кујна. Меѓу најпознатите...

Автономни автомобили наскоро ќе јуришаат низ Европа

0
Меѓународниот стручен панел при ОН за Европа прифати да ја покачи дозволената брзина за автономни автомобили во...

Цената на нафтата повторно во пораст, барелот надмина 120 долари

0
Фјучерсите на нафтата скокнаа во понеделникот, при што Брент се искачи над 120 долари за барел, откако Саудиска Арабија ги зголеми...

Бујна грива и „шишки“ – зоолошка атракција во Кина

0
При посета на Зоолошка градина, главната атракција, вообичаено, е лавот. Со бујната грива, кралот на џунглата, е секогаш посебно доживување. Меѓутоа, еден од...

Прва операција против енормно потење во Македонија

0
Торакални хирурзи при Клиничката болница Тетово минатата недела прв пат извршија интервенција применувајќи нова метода со која кај пациентка е спречено прекумерно потење....

(ВИДЕО) Авионска несреќа во Кина: Се запали авион со 113 патници,...

0
Кинески патнички авион утринава се лизна од пистата при полетување во градот Чонгкинг, по што...

Ја реновирале куќата во Канада и нашле стара кутија со документи...

0
При реновирањето на куќата, едно семејство од Канада пронашло мала метална кутија во која имало документи на хрватски јазик. Документите и ги...

Вооружен напад на градинка во Русија, има жртви

0
Три лица, меѓу кои две деца, се убиени при вооружен напад на градинка во областа...