таг: при

Остатоци од античко и римско време биле пронајдени во Стариот град...

0
реклама При изградбата на водоводна и канализациона мрежа во Стариот град на Хвар, пронајдени...

(ВИДЕО) Се урна катна гаража во Њујорк – има загинати и...

0
Најмалку едно лице загина, а петмина други се повредени при делумно уривање на...

Тешка несреќа на два воени хеликоптерa во САД, се стравува дека...

0
Повеќе лица се претпоставува дека загинале при пад на два хеликоптери на армијата...

УНИЦЕФ: Потребна е хуманитарна помош за 11 милиони деца во Јемен

0
Детскиот фонд при Обединетите нации (УНИЦЕФ) објави дека на 11 милиони деца во...

Русија започна нов жесток бран напади со беспилотни летала во Украина,...

0
Руски сили нападнаа неколку украински градови, при што загинаа најмалку три лица во...

Бои на автомобили што најдобро кријат гребнатини и нечистотија

0
При купување на автомобил една од желбите е и бојата. Понекогаш таа е и меѓу...

Синдром на парализа во сон – еве што откриле научниците

0
Парализата при спиење – будењето не може да се движи или зборува – може да предизвика чувства кои се движат од блага вознемиреност...

Во прилепската болница се чекаат резултати, извршена е вонредна дезинфекција

0
Комисијата за интрахоспитални инфекции при прилепската градска болница „Борка Талески“ по денешниот состанок се огласи со соопштение во кое нагласува дека во Болницата...

Турција завршува со потрагата по преживеани

0
Напорите за спасување во Турција погодена од земјотрес се при крај, речиси две недели по најсмртоносната катастрофа во поновата историја на...

Се урнаа два авиона на индиските воздухопловни сили, еден пилот загина

0
Два авиона на индиското воено воздухопловство се урнаа денеска, при што загина еден пилот, објави...