таг: преговори

ЕУ го усвои Пактот за азил и миграција

0
По неколкугодишни преговори, Европскиот парламент усвои голема реформа за миграција и азил во рамки на ЕУ, пренесува Би-Би-Си. Европскиот Пакт...

Катар: Индиректните преговори меѓу Израел и Хамас за прекин на огнот...

0
Властите на Катар денеска соопштија дека индиректните преговори меѓу палестинското екстремистичко движење Хамас и Израел се уште траат на ниво на технички тимови....

Земјите од ЕУ дадоа зелено светло за првиот закон за вештачка...

0
Земјите-членки на ЕУ денеска, по интензивните преговори, одобрија закон за регулирање на вештачката интелигенција, соопшти белгиското претседателство со Советот на ЕУ. Амбасадорите...

Орбан бара на самитот на ЕУ да не се одлучува за...

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан побара одобрувањето на пристапните преговори на Украина за членство во Европската Унија да се отстрани од дневниот...

Валенсија преговара со Трабзонспор за Енис Барди

0
Шпанскиот прволигаш Валенсија влезе во напредни преговори за ангажман на Енис Барди, пишува „Ел Гол...

Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, конечно ќе се борат во септември?

0
Британските боксери Ентони Џошуа и Тајсон Фјури влегоа во преговори за борба која треба да...

Манчестер Јунајтед ги почна преговорите со ПСЖ за Нејмар

0
Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед отпочнал преговори за ангажман на бразилецот Нејмар од ПСЖ, пишува „Л’Екип“....

ЕУ и Германија во „конструктивен дијалог“ за постепено укинување на моторите...

0
По неколкумесечни преговори, конечното гласање беше планирано за следната недела, но беше одложено во петокот по противењето на германската автомобилска индустрија....

ПСЖ му нуди на Меси да потпише нов договор според шемата...

0
Раководството на Пари Сен-Жермен е во преговори за продолжување на договорот со Лионел Меси. Францускиот клуб...

Зеленски: Нема преговори со Русија доколку им се суди на украинските...

0
Нема да има преговори меѓу Украина и Русија доколку Москва спроведе фарса од судење на украинските воени затвореници, изјави претседателот Володимир...