таг: преговори

Украина: Руските услови за прекин на огнот се тешко остварливи во...

0
Втората рунда преговори Киев-Москва најверојатно ќе се одржи уште утре, пишуваат украинските медиуми. Повикувајќи се на дипломатски извори, тие пренесуваат дека...

Украина и Русија се договорија за безусловни разговори

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски потврди дека ќе има преговори меѓу Киев и Москва и дека...

Кина повика на преговори за Украина и упати критики кон САД

0
Кина денеска го повтори својот повик на преговори за решавање на кризата во Украина, одбивајќи...

Управата на Арсенал му нуди нов договор на Михаел Артета

0
Лондонскиот фудбалски клуб Арсенал е во преговори за нов договор со тренерот Микел Артета. Според британскиот весник „Дејли мејл“, раководството на „топчиите“...

Тотенхем сака да го обнови договорот со Лорис

0
Претставници на премиерлигашот Тотенхем се во преговори со голманот Уго Лорис за продолжување на договорот. Според Фабрицио Романо, лондонскиот клуб сака да го...

Коронавирус во таборот на Манчестер Јунајтед

0
Англискиот фудбалски гигант Манчестер Јунајтед е во преговори со Премиерлигата околу тоа колку е возможно да се одигра мечот кај Брентфорд во рамките...

Рудигер незадоволен од понудата на Челзи

0
Уште една рунда преговори за продолжување на соработката меѓу премиерлигашот Челзи и дефанзивецот Антонио Рудигер завршија со разочарувачки епилог за германскиот репрезентативец, јавија...

Манчестер јунајтед ќе започне преговори со Де Хеа за нов договор

0
Манчестер јунајтед е подготвен да започне преговори со голманот Давид Де Хеа за продолжување на договорот, објавија британските медиуми. Актуелниот договор на...

Се пролонгира крајот на конференцијата на ОН за климата?

0
Австриската министерка за животна средина изјави дека тешките преговори на Конференцијата на ОН за климата...

На Ван де Бек веќе му здодеа да ја грее клупата...

0
Според „Ла Стампа“, агентот на Ван де Бек почнал преговори за можен трансфер на својот клиент во Јувентус. Холандскиот фудбалер од средниот...