таг: преговори

Пресврт: Милан започна преговори за нов договор на капитенот Ромањоли

0
Милан започна преговори за продолжување на договорот на капитенот Алесио Ромањоли. Се чини дека иднината на Ромањоли во Милан никогаш не била толку...

Разговорите за иранската нуклеарна програма ќе продолжат во август

0
Претставникот на иранскиот тим за преговори за нуклеарната програма Абас Аркачи вели дека следната рунда разговори во...

АС: Роналдо започна преговори со ПСЖ

0
Кристијано Роналдо наводно започнал преговори за преселба во ПСЖ. Според угледниот шпански весник АС, управата на ПСЖ контактирала со менаџерот на Роналдо,...

Австрија во билатерални преговори со Русија за набавка на вакцината „Спутник...

0
Австрија е во преговори со Русија за купување на еден милион дози вакцина Спотник V за коронавирус, пренесува Еуроњуз. Како што...