таг: Правилата

Објавени правилата на дебатата меѓу Бајден и Трамп, која ќе се...

0
Американската телевизија Си-Ен-Ен ги објави правилата на дебатата на која се согласија кандидатите на претстојните претседателски избори, актуелниот американски претседател Џозеф Бајден и...

Заседание на Советот за општи работи на ЕУ

0
Предлог-измените на правилата за избор на Европскиот парламент, Програмата за работа на Еврокомисијата...

ФФМ со измени: Нула толеранција за неспортско однесување

0
Фудбалската Федерација на Македонија ги утврди правилата на фудбалската игра, како и некои минимални измени во критериумот за арбитража.  Се работи главно за...

НЕ ЧУВАЈТЕ ПРАЗНИ ТЕГЛИ ВО КУЌАТА: Ослободете се од овие три...

0
Правилата на фенг шуи за уредување на домот, привлекување позитивна енергија и позитивни вибрации во куќата станаа популарни во целиот свет. Покрај...

Австрија ќе стави крај на дискриминацијата на крводарителите врз основа на...

0
Австриското Министерство за здравство објави дека ги промени правилата за дарување крв за да се отстрани дискриминацијата на луѓето врз основа...

Лоша комуникација меѓу Австралија и тениската федерација е крива за „замрзнувањето“...

0
Новак Ѓоковиќ не ги прекршил правилата или пак ги заобиколил за да измами некого, а притоа да настапи на Австралија Опен, ова е...

Роналдо доби казна за паркирање (ФОТО)

0
Правилата важат за сите на Островот, па така и за првата ѕвезда на Манчестер јунајтед, како и еден од најдобрите фудбалери во светот...

Правилата и предусловите за влез во Грција продолжени за уште една...

0
Правилата за патување во Грција остануваат непроменети и продолжени за уште една седмица, согласно новата министерска одлука „Предуслови за влез во земјата за...

WhatsApp ќе почне да ги дели податоците со Facebook – еве...

0
Правилата за приватност стануваат сè поголем проблем, а WhatsApp воведе промени во своите правила за што подобро да се интегрира со другите производи...