таг: пат

Бајден ќе им понуди државјанство на илегалните имигранти доколку се во...

0
Американскиот претседател Џо Бајден денеска понуди пат до државјанство на стотици илјади илегални имигранти кои се венчани за американски државјани, што е сосема...

Орбан се сопна на изборите за ЕУ, најлош резултат на Фидес...

0
Унгарската владејачка партија Фидес е на пат да го добие својот најлош резултат досега на изборите за Европскиот парламент, откако раните резултати покажаа...

ГЕРБ води на изборите во Бугарија, но недоволно за самостојно владеење

0
Бугарската централнодесничарска партија ГЕРБ е на пат да освои најмногу гласови на парламентарните избори, но ќе и требаат коалициски партнери за да формира...

Прво обраќање на Фицо по атентатот: Не го мразам напаѓачот и...

0
Словачкиот премиер, Роберт Фицо, денеска се огласи за прв пат откако беше тешко ранет во обидот за атентат пред три недели, изјавувајќи дека...

Цукерберг отиде предалеку – Инстаграм и Фејсбук ја тренираат вештачката интелигенција...

0
Овој пат милијардерот Марк Цукерберг претера. Со статусите и фотографиите на своите корисници на Facebook и Instagram ќе ја тренира својата вештачка интелигенција....

Четворица иселеници од Охрид и Струга поминаа 2000 км на велосипед

0
По цели 10 дена пат и поминати речиси 2000 километри, четворица иселеници од Охрид и Струга, со велосипед од Швајцарија пристигнаа во родниот...

Украина успешно го собори првиот руски стратешки бомбардер Ту-22М3

0
Украина успеа за прв пат да го собори стратешкиот бомбардер Ту-22М3, користен од Русија за бомбардирање на Украина од далечина, се вели во...

Руската армија изврши напад врз значаен инфраструктурен објект во регионот Лвив

0
Руската армија изутрината по втор пат изврши напад врз значаен инфраструктурен објект во регионот Лвив,  соопшти шефот на регионалната воена управа на Лвив...

ЕУ со нов пакет санкции за Русија

0
Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која...

ЕУ со нови санкции за Русија

0
Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која...