fbpx
-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: пат

Таа била келнерка, а тој холивудска ѕвезда: Жената на познатиот актер...

0
Секој пат кога на некој настан Мет Дејмон ќе се појави со својата сопруга, таа привлекува големо внимание… Бидејќи и...

ИЗБЕГНАТА ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА – во Аталнтикот се распадна огромен глечер

0
Глечерот бил на пат кон оддалечениот остров Јужна Џорџија, до кој глечер наречен А-68А се приближил минатата година, претставувајќи закана за екосистемот на...

Ковид-19 највисоко на агендата на Светскиот економски форум во Давос

0
Од денеска до 29 јануари ќе се одржи годинашниот, овој пат виртуелен Светски економски форум во Давос....

Во Франција до сега вакцинирани повеќе од 400 илјади луѓе, до...

0
Франција е на пат да ја постигне својата цел да вакцинира еден милион луѓе против Ковид-19 до крајот на јануари и има доволно...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
0.5kmh
0 %
вто
12 °
сре
15 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °

Последни објави