таг: пат

Дали знаете за ова? Овој знак открива на која страна од...

0
реклама АКО ви е прв пат да влезете во автомобил, овој мал трик ќе ви...

Гласовите на Милевски и Ристевски за наградата “The Best”

0
Лионел Меси по трет пат во кариерата ја доби наградата на ФИФА за најдобар светски...

Историја, 3 италијански клубови победија на првите натпревари од плејофoт

0
За прв пат во историјата, три италијански клубови победија на првите натпревари од плејоф фаза во фудбалската...

Финците никогаш не ги прават овие 3 работи: Затоа важат за...

0
Финска по петти пат е прогласена за најсреќна земја на светот, а животот таму е како рај! Беше спроведено истражување во кое...

Османи – Ќучук: Потребно е враќање на позитивната динамика во односите...

0
Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле...

Ожие со 9 победи на Монте Карло, една помалку од Себастијан...

0
Францускиот возач Себастиен Ожие вчера победи по рекорден деветти пат во кариерата на релито Монте Карло. Ожие...

Википедија доби нов дизајн на кој се работеше со години –...

0
КОГА последен пат сте ја отвориле Википедија? Ако сте го направиле ова, да речеме, во последните 24 часа, можеби сте забележале некои многу...

Патничка се породи во авион на лет од Москва

0
За време на летот на Урал ерлајнс на пат од Москва кон Таџикистан се роди девојче, објави прес-службата на оваа авиокомпанија....

СПЕКТАКЛ НА НЕБОТО: Кометата која поминала покрај Земјата пред 50.000 години...

0
Кометата која последен пат поминала покрај Земјата во времето кога неандерталците чекореле по неа, како протолуѓе, ќе го направи тоа повторно на 1...

Мароканците предизвикаа нов хаос во Париз: Насекаде крв, оган и судири...

0
Навивачите на Мароко повторно предизвикаа нереди, овој пат во главниот град на Франција, Париз, откако нивната репрезентација загуби од Хрватска во...