таг: пат

Европскиот парламент побара влегување на Романија и Бугарија во Шенген зоната

0
Европските пратеници четврти пат од 2018 година побараа од Советот на ЕУ веднаш да ги вклучи двете земји во зоната на...

Северна Кореја лансираше балистички ракети, шести пат за помалку од две...

0
Северна Кореја денеска лансираше две нови балистички ракети, шести пат за помалку од две недели....

Утре повторно избори во Бугарија, тешко до стабилна Влада

0
За само година и половина Бугарите утре по четврти пат ќе гласаат на предвремени парламентарни избори. Анкетите покажуваат дека значителна предност...

За прв пат во историјата се одгледуваат синтетички ембриони

0
За прв пат во историјата, израелските научници создадоа синтетички ембриони без употреба на јајце клетки и сперматозоиди, наместо користејќи исклучиво матични клетки земени...

Хјустон наликува на град на духови

0
Ако го посетувате Хјустон за прв пат, не грижете се ако центарот на четвртиот по...

Бугарија пред нови парламентарни избори, пропаднаа обидите за ново мнозинство

0
Бугарите по четврти пат во период од две години ќе гласаат на предвремени парламентарни избори. Денеска пропадна и третиот, последен обид...

62. издание на „Охридско Лето“, фестивалот ќе го отворат познати италијански...

0
62 пат по ред се одржува фестивалот „Охридско лето“ кој трае 40 дена. Охрид во текот на летото е град домаќин на бројни...

Астронаути со Спејс Икс на пат кон Меѓународната вселенска станица

0
Четворица астронаути се на пат кон Меѓународната вселенска станица по спектакуларното ноќно лансирање. Advertisements ...

Дневен хороскоп за четврток (14.04.2022)

0
Овен Овој пат можете да се потпрете на пријателите, но и на организацијата во која работите. Тоа ќе ви донесе енергија...

Зеленски побара Русија да биде исфрлена од Советот за безбедност на...

0
Говорејќи пред Советот за прв пат откако Русија ја нападна Украина, украинскиот претседател рече дека руските војници убивале цивили и силувале...