fbpx
18 C
Skopje
недела, април 11, 2021

таг: опозицискиот

Унгарската опозиција се обедини: Со заеднички сили против режимот на Орбан

0
Целта на опозицискиот сојуз е да создаде „независна, жива и горда Унгарија“, напишаа партиите. Лидерите на шесте партии исто така ветија дека...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
29 %
0.5kmh
0 %
нед
18 °
пон
19 °
вто
17 °
сре
12 °
чет
12 °

Последни објави