таг: одржа

Ким им одржа предавање на студентите на Харвард, луѓето ја исмеваа:...

0
Ким Кардашијан одржа предавање пред студентите на бизнис школата Харвард. Таа им кажа за успехот на нејзиниот бренд SKIMS, а на многу...

Бијонсе после пет години одржа концерт – за него добила астрономска...

0
ПОСЛЕ петгодишна пауза, Бијонсе одржа концерт во Дубаи за астрономска сума од 24 милиони долари. На публиката и беше забрането да фотографира...

Грение, најбрза на велеслаломот во Крањска Гора

0
Валери Грение е победничка на велеслаломот што се одржа во Крањска Гора, а се бодува за Светскиот...

Задолжителни прегледи според закон и мобилен мамографски скриниг, како дел од...

0
Владата на Република Македонија одржа тематска седница посветена на борба со ракот на дојка во Република Македонија, како дел од одбележувањето на месец...

Џонсон во прошталниот говор како премиер се опиша себе како бустер...

0
Борис Џонсон го одржа својот проштален говор до нацијата, опишувајќи се себеси како „ракетен засилувач што ја заврши својата работа“. ...

Во Саудиска Арабија се одржа првото женско авторели

0
Во Саудиска Арабија се одржа првото женско автомобилско рели. „Дојче веле“ по тој повод ги претставува Сажа и Елхам – две од тркачките...

Топ-листа од 50-те најдобри ресторани во светот

0
Во Лондон синоќа се одржа свеченоста за избор на 50-те најдобри ресторани во светот, за 2022 година. На прво место е данскиот „Гераниум“,...

Ги гледаат луѓето од висина, не поднесуваат сиромаштија: Фотографија од децата...

0
Вчера во Лондон се одржа церемонијата „Триумф на бојата“ со која започна централната прослава на платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора. Имаше многу...

ФОТО: „Вознемирувачки е да се види ДЕТЕ во ова“ – Кајли...

0
Во Лас Вегас се одржа доделувањето на музичките награди Билборд, каде Кајли Џенер се појави со партнерот и ќерката. Кајли Џенер и...

Овие 10 земји влегоа во финалето на Евровизија

0
Вечерва се одржа и втората полуфинална вечер од „Евровизија 2022“. А ова се 10-те земји кои влегоа во финалето на натпреварот, кое...