таг: одржа

(ВИДЕО) Протестен марш во Скопје: Русија е држава терорист

0
На денешниот протестен марш што се одржа од Алејата Украина до руската амбасада во Скопје се обрати Олександр Урбанович, претседател на Здружението на...

(ВИДЕО) Едноминутен молк, интонирање на украинската химна и силни изјави на...

0
Здружението на Украинците во С. Македонија „Лесја Украинка“ одржа протестен марш по повод двегодишнината од почетокот на целосната руска воена агресија против Украина....

Олександр Урбанович: Рускиот диктатор е одвоен од реалноста и опседнат со...

0
На денешниот протестен марш што се одржа од Алејата Украина до руската амбасада во Скопје се обрати Олександр Урбанович, претседател на Здружението на...

Матарела го осуди растечкиот антисемитизам, холокаустот го нарече најгрозоморното злосторство

0
Италијанскиот претседател Серџо Матарела денеска го осуди растечкиот антисемитизам и одржа силен говор за поддршка на еврејскиот народ. Тој говореше на комеморација...

Санчез во Давос повика на инклузивна и одржлива ЕУ со Западен...

0
Педро Санчез, премиерот на Шпанија, неодамна одржа клучен говор на Светскиот економски форум во Давос, истакнувајќи ја посветеноста на Шпанија за обединета, еластична...

Камбери: Првпат Албанците од Прешевската долина ќе учествуваат на изборите во...

0
Во Приштина се одржа митинг за поддршка на Листата „Албанската политичка битка продолжува- Шаип Камбери“, со цел да се мобилизираат Албанците...

(ЕКСКЛУЗИВНО) Детали за двете големи меѓународни конференции во Кијив: Човекови права...

0
Минатата недела во Кијив, Украина, на 7 и 8 декември се одржа Меѓународната Конференција за човекови права „ Слобода или страв“, по повод...

Ждрепка, Македонија повторно ќе игра против Естонија

0
Ждрепката, што денеска се одржа во Минхен, сакаше Македонија да се биде во групата Х и тоа заедно со селекциите на Литванија, Полска...

ФФМ имаше состанок со клубовите на Првата ЖФЛ

0
Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија се одржа состанок со претставниците од клубовите на...

Волкановски ја одбрани титулата со технички нокаут

0
Во главната борба на настанот УФЦ 290 што се одржа ноќта меѓу саботата и неделата...