таг: одржа

Италија избра песна за Евровизија: Се предвидува победа

0
Синоќа се одржа финалето на 72. издание на познатиот италијански фестивал Санремо, а победата во тензичното финале ја однесе дуото Махмуд и Бланко...

Романија и Чешка се противниците на Македонија за пласман на Светското...

0
Денеска се одржа ждрепката за бараж дуелите за пласман на Светското ракометно првенство кое во 2023 ќе се одржи во Шведска и Полска....

ЛШ: ПСЖ ќе игра против Реал Мадрид, Интер за ривал го...

0
Денеска во Нион (Швајцарија) се одржа нова жрепка за осминафиналните парови во Лигата на шампионите во чија фаза ќе следува вистинската борба на...

Дали Рамос воопшто ќе игра на натпреварот против Манечстер Сити?!

0
Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Серхио Рамос одржа тренинг со тимот. Сепак, неговото учество во натпреварот од групната фаза од Лигата на шампионите против...

У21: Македонските фудбалери оптимисти пред дуелот со Фарски Острови

0
Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска го одржа последниот тренинг пред утрешниот натпревар на гостински терен против Фарски Острови во Класвик, во...

ВИДЕО: Слушнете ги песните на сите 25 финалисти на Евровизија

0
Вчеравечер се одржа втората полуфинална вечер на престижниот музички натпревар, а сега конечно е позната листата на финалисти на 65-тото издание на...

ВИДЕО+ФОТО: Моќниот настап и одличната вокална изведба на Гарванлиев, без успех...

0
Вчеравечер се одржа првото полуфинале на избор на песна за Евровизија која оваа година се одржува во Ротердам. Под реден...

Британски музички награди: Дуа Липа со две награди, Тејлор Свифт влезе...

0
Синоќа се одржа 41-то доделување на британските музички награди – „Brit Awards“ во лондонската арена „О2“ на првиот голем музички настан пред...

СПЕКТАКЛ ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ: Дронови го осветлија небото и направија вистинско...

0
Синоќа се одржа шоу со дронови во Санкт Петербург. Настанот беше организиран во рамките на отворањето на туристичката сезона. Иако забраната за...

ВИДЕО+ФОТО | Доби овации и голема поддршка: Принцот Хари за првпат...

0
Принцот Хари (36) вчера одржа импресивен говор на добротворниот концерт за обединување на светот во Лос Анџелес, чија цел е глобалното освестување...