таг: одржа

Холанѓаните организираа музички фестивал, бараат начин за олабавување на мерките

0
Викендов се одржа музички фестивал во Холандија, среде пандемија. Во саботата, 1.300 луѓе поминаа четири часа танцувајќи на музиката на локалните диџеи...

Гечевски: Го чекаме извештајот, а потоа ќе одлучиме за договорот со...

0
Раководството на Кошаркарската федерација одржа прес конференција на која се зборуваше за учинокот на кошаркарките на квалификацискиот...

Крихмајер најбрз на велеслаломот во Кицбил

0
Висент Крихмајер е победник на велеслаломската трка што се одржа денеска на патеката Кицбил во Австрија. Локалниот...