таг: одржа

Овие 10 земји влегоа во финалето на Евровизија

0
Вечерва се одржа и втората полуфинална вечер од „Евровизија 2022“. А ова се 10-те земји кои влегоа во финалето на натпреварот, кое...

Познати првите финалисти на Евровизија 2022: Овие 10 земји добија најмногу...

0
Вечерва се одржа првото полуфинале на едно од најголемите и најзначајни музички натпреварувања низ светот – Евровизија, а претставниците на 17 земји дадоа...

Зеленски: Војната може да ја заврши само тој што ја започна

0
Украинскиот претседател Владимир Зеленски одржа прес-конференција во Киев на која одговараше на прашања на новинарите. Advertisements ...

Зеленски: Дали Москва го води НАТО?

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа одржа говор во кој го повика Западот да и достави уште тенкови и авиони на Украина...

Милановиќ за леталото што се урна во Загреб: Случајот го разгледуваме...

0
Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ одржа прес-конференција на која зборуваше за дронот што се урна синоќа во Загреб. „Чувствувам обврска да...

ВИДЕО: Дале 13 милиони долари за само минута да се појави...

0
Во неделата вечерта се одржа Super Bowl, кој годинава ќе го паметат компаниите по тргување со криптовалути, кои дебитираа со својот рекламен материјал....

Ескобар: САД ја поддржуваат иницијативата Отворен Балкан

0
Во Сенатот на САД вчера се одржа сослушување за Западен Балкан, со акцент врз поддршка...

Италија избра песна за Евровизија: Се предвидува победа

0
Синоќа се одржа финалето на 72. издание на познатиот италијански фестивал Санремо, а победата во тензичното финале ја однесе дуото Махмуд и Бланко...

Романија и Чешка се противниците на Македонија за пласман на Светското...

0
Денеска се одржа ждрепката за бараж дуелите за пласман на Светското ракометно првенство кое во 2023 ќе се одржи во Шведска и Полска....

ЛШ: ПСЖ ќе игра против Реал Мадрид, Интер за ривал го...

0
Денеска во Нион (Швајцарија) се одржа нова жрепка за осминафиналните парови во Лигата на шампионите во чија фаза ќе следува вистинската борба на...