fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: Обилните

Се излеаја реките во Албанија и Косово

0
Обилните дождови и денеска предизвикуваат поплави во Албанија додека најкритично е во Лач, Скадар, Лежа и во...

Поради снежната бура „Филомена“, Мадрид и делови од Шпанија се во...

0
Обилните снежни врнежи од невремето „Филомена“ ги ставија во вонредна состојба Мадрид и други делови на Шпанија, поради тоа што е нарушен сообраќајот...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
93 %
1.4kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави