таг: Обилните

Најмалку 60 лица загинаа во невреме во Кина

0
Обилните врнежи што ја зафатија северна Кина во последните денови однесоа најмалку 62 животи, покажуваат најновите податоци според кои само во...

Најмалку едно лице загина во невреме во Јапонија

0
Најмалку едно лице загина, а три се повредени по обилните врнежи од дожд, придружени со...

(ВИДЕО) Катастрофални свлечишта во Бразил: Најмалку 14 загинати, прогласена вонредна состојба

0
Обилните дождови во Бразил предизвикаа лизгање на земјиштето во кои загинаа најмалку 14 луѓе во градовите во областа Баикада Флуминенсе во...

Обилни дождови во централна Кина, 12 загинати

0
Дванаесет лица загинаа во обилните дождови во главниот град на централната кинеска провинција Хенан, а околу 100.000 жители на покраината мораа да бидат...

Поплави ја погодија и Италија: Службите за итни случаи преплавени со...

0
Поради обилните дождови кои ја погодија Италија, северот и југот на земјата во недела се борат со поплави и надојдени реки. Службите...

Големи поплави во Бразил, реките околу Амазон достигнаа рекордни нивоа

0
По обилните дождови во последните неколку дена реките околу бразилската метропола на Амазон, Манаус, денеска достигнаа рекордни нивоа и предизвикаа поплави. Реката...

Се излеаја реките во Албанија и Косово

0
Обилните дождови и денеска предизвикуваат поплави во Албанија додека најкритично е во Лач, Скадар, Лежа и во...

Поради снежната бура „Филомена“, Мадрид и делови од Шпанија се во...

0
Обилните снежни врнежи од невремето „Филомена“ ги ставија во вонредна состојба Мадрид и други делови на Шпанија, поради тоа што е нарушен сообраќајот...