fbpx

таг: започна

Нетфликс снима вистинска игра Squid game – учесник: Се смрзнуваме, некои...

0
Нетфликс започна со снимање на вистинската верзија на играта Squid и, според The ​​Sun, да се биде на снимање е вистински кошмар. Некои...

Гласини од Нетфликс: Пристигнува реално шоу за Хари и Меган?

0
СЕ започна со документарната серија на Нетфликс, но вистинската прашина се крена по објавувањето на мемоарите Spara, а сега се шпекулира дека Хари...

Започна кинеската нова година: Што да очекуваме во годината на зајакот?

0
Кинеската Нова година започна на 22 јануари и ќе трае до 9 февруари 2024 година, а е во знакот на водениот зајак. Минатата...

Започна владеењето на Водолија, а неволјите доаѓаат кај овие хороскопски знаци

0
Започна владеењето на Водолијата, знакот познат по своите неконвенционални ставови и бунтовен карактер. Неговото владеење трае од 20 јануари до 19 февруари, а...

Доларот се стабилизира откако го достигна најниското ниво за седум месеци

0
Вредноста на доларот ја започна неделата со пад, достигнувајќи го најниското ниво во последните седум...

Европарламентот иницира укинување на имунитетот на двајца пратеници во врска со...

0
Претседателката на Европскиот парламент, Роберта Мецола започна итна постапка за одземање на пратеничкиот имунитет на...

Владеењето на Јарецот започна, а овие хороскопски знаци ќе се соочат...

0
Започна владеењето на Јарецот, знак познат по сериозниот пристап кон животот. Неговото владеење трае од 22 декември до 20 јануари, период обележан со...

Армија роботи ја градат најголемата населба со 3Д-печатени куќи во Америка

0
Започна изградбата на најголемата заедница на 3Д-печатени куќи во САД, за која проектот го направи...

Кристијан Хорнер направи анализа, и ја откри пресвртницата за Ред Бул

0
Сезоната 2022 не започна баш најдобро за тимот на Ред Бул Рејсинг, но на крајот, австрискиот болид...

Денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига

0
Со натпреварот помеѓу Струга Трим Лум и Силекс денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига....