таг: започна

Кристијан Хорнер направи анализа, и ја откри пресвртницата за Ред Бул

0
Сезоната 2022 не започна баш најдобро за тимот на Ред Бул Рејсинг, но на крајот, австрискиот болид...

Денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига

0
Со натпреварот помеѓу Струга Трим Лум и Силекс денеска започна 16-та недела во Првата македонска фудбалска лига....

Англија-Иран со многу рекорди, од дополнителните 27 минути па се до...

0
Англија со убедлива победа од 6-2 го започна Светското првенство во Катар, совладувајќи го Иран во вториот меч од најважното фудбалско натпреварување во...

14 коло во Првата фудбалска лига на Македонија

0
14 коло во Првата фудбалска лига на Македонија започна без голови во првиот натпревар кој се одигра во Скопје. На денешниот меч...

Владеењето на Шкорпијата започна – овие знаци очекуваат успех во сите...

0
Владеењето на шкорпијата започна на 23 октомври и ќе трае до 22 ноември. Годинава ќе ја одбележат два големи астролошки настани – на...

Booking под истрага во Шпанија, осомничена за кршење на законот

0
Шпанскиот регулатор за конкуренција започна истрага за тоа дали дигиталната платформа Booking.com се обидува да ја потисне конкуренцијата од онлајн туристичките агенции при...

Внимавајте, ова се најчестите есенски маки на сите возачи

0
Есента започна и сега возачите треба да бидат дополнително внимателни, бидејќи во овој период од годината мора да се прилагодат на тешките услови...

Инзаги пред отказ, Интер го контактирал Станковиќ

0
Интер ја започна сезоната под очекувањата, а поразот од Удинезе ја прели чашата и раководството размислува за...

Албанија и Косово од септември со унифициран буквар

0
Започна обуката за наставници за првиот заеднички албанско-косовски буквар. Веста ја соопшти албанскиот министер за...

Несреќен „кам-бек“: Погба веднаш се повреди, го пропушта стартот на Серија...

0
Пол Погба во втората етапа во Јувентус започна непосакувано. Французинот на последниот тренинг доживеал тешка повреда поради...