таг: Европските

Металург суспендиран од натпреварите на ЕХФ

0
Ракометниот клуб Металург доби суспензија за настап во европските конкуренции, на редовниот состанок на извршниот комитет на ЕХФ, во Будимпешта. На состанокот...

ЕУ го „блокира“ Спутник до есен?

0
Европските власти одлучија да го одложат доделувањето на дозвола за употреба на руската вакцина Спутник против коронавирусот...

Планот Б на Барса е толку моќен што навивачите веројатно не...

0
Мино Раиола патува во европските метрополи овие денови и го нуди Ерлинг Халанд. Барселона, Мадрид, Манчестер, Лондон…...

Абрамович подготвува 200 милиони евра за Халанд

0
Неверојатната вест ја пренесуваат европските медиуми. Роман Абрамович подготвил 300 милиони евра за засилувања ова лето. Тој...

Ковид пасошите ја поделија ЕУ, денеска дебата околу предлогот

0
Европските лидери денеска во 15:00 часот ќе одржат состанок на кој ќе се разговара и за предлозите...