fbpx

таг: Европските

ИЕА: Прва вистинска светска енергетска криза во историјата

0
Европските држави се соочуваат со исклучително сериозен предизвик за тоа како ќе ја дочекаат претстојната зима. Веќе е сосема извесно дека...

Пекинг ги покани западните амбасадори на разговори

0
Кина објави дека ги повикала европските амбасадори во Пекинг на разговори во знак на протест...

Фон дер Лајен: Европските земји да покажат солидарност во гасната криза

0
Европските земји кои не зависат од рускиот гас мора да покажат солидарност со оние кои...

Шкупи против Динамо, Македонија Ѓорче Петров против ЦСКА Софија

0
Во швајцарскиот Нион, македонските екипи ги дозна противниците во европските натпревари после ждрепката за второто квалификациско коло....

ЕУФОР испраќа дополнителни 500 војници во БиХ како мерка на претпазливост

0
Четири чети со околу 500 припадници од европските резервните сили (ЕУФОР Алтеа) кои се стационирани...

Европските фудбалски клубови загубиле седум милијарди евра поради коронавирусот

0
Двегодишната пандемија на Ковид-19 им предизвика загуби на европските фудбалски клубови од седум милијарди евра, покажува најновата студија на УЕФА, со која биле...

Металург суспендиран од натпреварите на ЕХФ

0
Ракометниот клуб Металург доби суспензија за настап во европските конкуренции, на редовниот состанок на извршниот комитет на ЕХФ, во Будимпешта. На состанокот...

ЕУ го „блокира“ Спутник до есен?

0
Европските власти одлучија да го одложат доделувањето на дозвола за употреба на руската вакцина Спутник против коронавирусот...

Планот Б на Барса е толку моќен што навивачите веројатно не...

0
Мино Раиола патува во европските метрополи овие денови и го нуди Ерлинг Халанд. Барселона, Мадрид, Манчестер, Лондон…...

Абрамович подготвува 200 милиони евра за Халанд

0
Неверојатната вест ја пренесуваат европските медиуми. Роман Абрамович подготвил 300 милиони евра за засилувања ова лето. Тој...