таг: дом

Францускиот парламент изгласа во Уставот да се вклучи гарантираната слобода на...

0
Долниот дом на францускиот Парламент синоќа со огромно мнозинство гласови во прво читање ја прифати владината реформа, чија цел е да се вметне...

Што би можеле да значат изборите во Тајван за островот и...

0
Гласачите во Тајван бираат нов претседател и законодавен дом, процес кој многу се гледа и може да влијае на односите на островот со...

Внимателно со алкохолот, без пиротехнички средства во Новата, препораки од „Здравствен...

0
Од ЈЗУ „Здравствен дом Скопје“ во изјава за МИА апелираат граѓаните да внимаваат со консумирање алкохол и да се воздржат од користење пиротехнички...

Повторно хаос во албанскиот Парламент

0
Пленарната седница во албанскиот законодавен дом, како и изминатите неколку претходни, почна во...

Претставничкиот дом на САД изгласа помош од 14,3 милијарди долари за...

0
Претставничкиот дом на САД во четвртокот го усвои републиканскиот план со кој би се обезбедиле 14,3 милијарди долари помош за Израел во борбата...

Републиканците нема да поддржат помош за Украина и Израел во пакет

0
Новоизбраниот претседател на Претставничкиот дом на Соединетите Држави, Мајк Џонсон, изјави дека финансирањето...

За првпат во историјата, разрешен шефот на Претставничкиот дом на САД

0
Претседателот на Претставничкиот дом на САД, Кевин Мекарти, е сменет од функцијата, откако...

Здравствен дом Тетово: Не е наше возилото од видеото каде Брза...

0
Јавната здравствена установа Здравствен дом Тетово преку соопштение ја информира јавноста дека не е нивно возилото за итна медицинска помош за кое неколку...

Хорор во Оклахома: Пронајдени седум тела во куќа, меѓу нив две...

0
Телата на седум лица беа пронајдени во понеделникот во дом во Оклахома, соопштија...

Во Конгресот започна истрага за повлекувањето на САД од Авганистан

0
Републиканското мнозинство во Претставничкиот дом на САД почна истрага за одлуката на администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден да се повлече...