таг: дом

Внимателно со алкохолот, без пиротехнички средства во Новата, препораки од „Здравствен...

0
Од ЈЗУ „Здравствен дом Скопје“ во изјава за МИА апелираат граѓаните да внимаваат со консумирање алкохол и да се воздржат од користење пиротехнички...

Повторно хаос во албанскиот Парламент

0
Пленарната седница во албанскиот законодавен дом, како и изминатите неколку претходни, почна во...

Претставничкиот дом на САД изгласа помош од 14,3 милијарди долари за...

0
Претставничкиот дом на САД во четвртокот го усвои републиканскиот план со кој би се обезбедиле 14,3 милијарди долари помош за Израел во борбата...

Републиканците нема да поддржат помош за Украина и Израел во пакет

0
Новоизбраниот претседател на Претставничкиот дом на Соединетите Држави, Мајк Џонсон, изјави дека финансирањето...

За првпат во историјата, разрешен шефот на Претставничкиот дом на САД

0
Претседателот на Претставничкиот дом на САД, Кевин Мекарти, е сменет од функцијата, откако...

Здравствен дом Тетово: Не е наше возилото од видеото каде Брза...

0
Јавната здравствена установа Здравствен дом Тетово преку соопштение ја информира јавноста дека не е нивно возилото за итна медицинска помош за кое неколку...

Хорор во Оклахома: Пронајдени седум тела во куќа, меѓу нив две...

0
Телата на седум лица беа пронајдени во понеделникот во дом во Оклахома, соопштија...

Во Конгресот започна истрага за повлекувањето на САД од Авганистан

0
Републиканското мнозинство во Претставничкиот дом на САД почна истрага за одлуката на администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден да се повлече...

Францускиот Сенат го усвои предлогот за реформа на пензискиот систем

0
Горниот дом на францускиот Парламент го усвои контроверзниот план за реформа на пензискиот систем, предложен од францускиот претседател Емануел Макрон....

Вработените од Здравтвен дом Скопје останаа без здравствено осигурување

0
Вработените од Здравствен дом Скопје останаа без здравствено осигурување, реагираат од Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ. Според нивните информации станува збор за околу...