таг: дом

Руската Дума ја потврди суспензијата на договорот за нуклеарно оружје

0
Руската Дума, односно Долниот Дом на Парламентот, на 22 февруари, ја потврди суспензијата на учеството на Русија во Договорот со Соединетите...

Повеќе не е потребен ковид сертификат за патување во Америка

0
Претставничкиот дом на САД гласаше за укинување на условот повеќето странски патници кои пристигнуваат во државата со авион да бидат вакцинирани против...

Конгресот ги укина барањата за вакцинација против Ковид за странските патници

0
Претставничкиот дом на САД гласаше за укинување на условот повеќето странски патници кои пристигнуваат во...

Републиканците во Претставничкиот дом започнаа истрага против Бајден и неговото семејство

0
Новоформираното републиканско мнозинство во Претставничкиот дом на САД ја отвори долго ветената истрага против американскиот...

Мекарти положи заклетва во Претставничкиот дом по 15 круга гласање

0
Републиканецот Кевин Мекарти е избран за претседател на Претставничкиот дом на американскиот конгрес по неколкудневни...

(ВИДЕО) Ѕирнете во уникатниот стан на Мерилин Монро кој се продава...

0
Поранешниот дом на Мерилин Монро и Артур Милер во близина на Сатон Плејс се продава...

Долниот дом на францускиот парламент усвои закон за внесување на правото...

0
Долниот дом на францискиот парламент  синоќа усвои закон според кој правото на абортус ќе биде...

Републиканците најавија истрага против Бајден и неговото семејство

0
Откако го освоија мнозинството во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес на изборите на половина мандат, републиканците наведоа дека ќе отворат истрага...

Демократите ја задржаа контролата во Сенатот

0
Демократите ја задржаа контролата врз Сенатот. Судбината на Претставничкиот дом сè уште е неизвесна бидејќи...

Панелот на Претставничкиот дом на САД гласаше Трамп да сведочи за...

0
Панелот на Претставничкиот дом на САД, кој ги разгледува немирите на 6 јануари во Капитол,...