таг: pixabay

Месечината добива сопствена временска зона

0
Како што се наближува враќањето на луѓето на Месечината и реализацијата на амбициозниот...

Руски извидувачки авион оштетен во саботажа во Белорусија

0
Руски воен авион за набљудување А-50 бил оштетен во напад со...

Западот го повика рускиот претседател Путин да ја прекине окупацијата на...

0
На една година од војната во Украина, Западот го повика рускиот...

Случај на кравјо лудило во Холандија

0
Холандија пријави случај на говедска спонгиформна енцефалопатија (БСЕ) на сточарска фарма, нагласувајќи дека...

Електричните автомобили освоија рекорден удел на пазарот во Европа

0
Продажбата на електрични автомобили постави нов рекорд на уделот на пазарот во Европската унија во...

(ВИДЕО) Во Рим ја поправале канализацијата и пронашле древна мермерна статуа...

0
За време на поправката на канализацијата под еден парк во Рим, пронајдена е античка римска...

Истражување – Кои делови од зградите се најбезбедни во случај на...

0
Се смета дека најбезбедното место за заштита во случај на нуклеарна експлозија е...

Комесарот на ОН за бегалци предвидува нов бран раселени лица од...

0
Високиот комесар на ОН за бегалци Филипо Гранди предупреди дека со навлегувањето на...

По поразот од Емполи, двајца играчи побарале да го напуштат Интер

0
Ова во емисијата „Топ Калчо“, го откри италијанскиот новинар Алфио Мусмара. Новинарот откри дека станува...

Германија и САД подготвени да испратат тенкови во Украина

0
Соединетите држави и Германија денеска се очекува да дадат зелено светло за испраќање...