таг: pixabay

Поларната светлина го маѓепса светот, а се појави и над Балканот

0
Реткиот природен феномен на разнобојната поларна светлина на ноќното небо го воодушеви поголемиот...

Венеција од денеска наплатува влез за туристите

0
Во Венеција од денеска официјално ќе стапи во сила долго најавуваната такса за...

Голем број студенти веќе се исфрлени од факултет поради користење вештачка...

0
Откако OpenAI го воведе ChatGPT, оваа алатка првично се покажа како доста популарна...

Три хороскопски знаци ќе бидат највлијателни во следниот период

0
Во астрологијата, секој знак на Зодијакот има свои уникатни особини и карактеристики кои...

Милиони луѓе во Мексико, САД и Канада го чекаат целосното затемнување...

0
Милиони луѓе денеска се надеваат на ведро небо во очекување на целосно затемнување...

Три хороскопски знаци конечно ќе го решат финансиското прашање

0
Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот кои ќе имаат голема среќа со финансиите...

„Ѓаволската комета“ се приближува кон Земјата

0
Спектакуларна комета колоквијално позната како „Ѓаволска комета“ се приближува до Земјата и моментално...

ОН ја усвoија првата глобална резолуција за вештачка интелигенција

0
Генералното собрание на ОН едногласно ја усвои првата глобална резолуција за вештачката интелгиенција...

Баба (103) возела автомобил со истечена возачка – запрена поради пребрзо...

0
Италијанската полиција запре една од најстарите женски прекршители на сите времиња поради возење...

Седум оскари за „Опенхајмер“

0
Филмот „Опенхајмер“ на Кристофер Нолан освои седум Оскари на наградите што се одржаа...