таг: pixabay

Тие се сметаат за сопственици на моќна животна енергија: Ова се...

0
Повеќето астролози веруваат дека овие хороскопски знаци се многу опасни, па затоа предлагаат...

Русија останува на Меѓународната вселенска станица до 2028 година

0
Генералниот директор на руската вселенска агенција Роскосмос, Јуриј Борисов, претходно изјави...

Боксерскиот сојуз на САД ја напушти Меѓународната боксерска асоцијација

0
Боксерскиот сојуз на САД (USA Boxing), кој ја претставува најуспешната земја во олимписката...

На товарен брод во Венеција откриени 850 килограми кокаин во вредност...

0
Италијанските власти откриле 850 килограми кокаин на товарен брод во близина...

Британскиот вицепремиер Доминик Раб поднесе оставка

0
Вицепремиерот на Велика Британија, Доминик Раб денеска поднесе оставка по истрагата...

Лекарите во Британија штрајкуваат за повисоки плати

0
Британскиот министер за здравство Стив Баркли изјави дека четиридневниот штрајк на...

„Слеп“ патник на лет во Јужна Африка – кобра во кабината,...

0
Летот на височина од нешто над три километри од Блумфонтејн до...

Во Перу запленети 2,3 тони кокаин кој бил спакуван како керамички...

0
Перуанските власти соопштија дека заплениле 2,3 тони кокаин кој бил спакуван...

По протестите, Грузија ќе го повлече законот за „странски агенти“

0
Грузиската владејачка партија соопшти дека ќе го повлече нацрт-законот за „странски...

НАСА закажа мисија со екипаж за летање околу Месечината за следната...

0
НАСА е на пат да лансира мисија со екипаж околу Месечината...